Jdi na obsah Jdi na menu
 


TEMNÁ STRANA SÍLY
(THE DARK SIDE OF THE FORCE)

Co je to vlastně obecně Síla ? Je to neviditelná energie , která proudí napříč vesmírem . Proudí skrze živé a neživé , skrze oheň , vodu , vzduch atd. Bytosti , zvláštně citlivé na Sílu ji mohou ovládat a pomocí ní získat zvláštní schopnosti . Komunikují s ní pomocí tzv. středních chloriánů (neboli midichloriánů) , která žijí v jejich krvi v symbióze s hostitelem. Kontakt s nimi udržuje jejich majitel meditací. Síla má ovšem 2 stránky :

Světlá strana Síly (The Light side of the Force) : je kladná součást Síly . Ovládají ji rytíři Jedi a s její pomocí udržují rovnováhu sil a mír v galaxii. Cestou k ní je pokora , čestnost , klid a rozvaha.

Temná strana Síly (The dark side of the Force) : je záporná (zlá) součást Síly. Ovládají ji Sithští lordi a používají ji jako nástroj moci a převahy nad ostatními k prosazení svých cílů a k rozsévání zkázy a zla . Cestou k jejímu ovládnutí je strach , hněv , touha po moci a nenávist.

Někde se dokonce říká , že kdo ovládá temnou stranu , má speciální schopnosti - např. může zabít nepřítele jen myšlením , může Sílou ovlivnit chloriány a tím stvořit život (zastavit smrt) a umí vytvořit tzv. sithský blesk .